
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 2243
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12076
Ext.Price$0.12076
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12076 | $0.12076 |
| 10 | $0.06038 | $0.60380 |
| 50 | $0.05379 | $2.68950 |
| 100 | $0.04792 | $4.79200 |
| 500 | $0.04340 | $21.70000 |
| 1000 | $0.03931 | $39.31000 |
| 3000 | $0.03560 | $106.80000 |
| 5000 | $0.03224 | $161.20000 |
| 10000 | $0.02920 | $292.00000 |
